” Żółwik Tomek podróżuje po Polsce” – interaktywne zajęcia edukacyjne

Znalezione obrazy dla zapytania żółwik tomek

W dniu 10 maja grupy II i III brały udział  w interaktywnych zajęciach edukacyjnych ,projekt ten oparty jest na unikatowej technologii aktora Avatara ( aktor podkładający głos jednocześnie animuje postacią na ekranie co pozwala na interakcję z dziećmi).

Dzieci na wydarzeniu mogą rozmawiać z postacią na ekranie w czasie rzeczywistym.

–    Podczas show dzieci poznają najciekawsze i najbardziej znane miejsca w Polsce, takie jak: Kraków, Warszawę, Toruń i Gdańsk.

–    Uczniowie utrwalą sobie popularne legendy polskie i dowiedzą się jak to się stało, że Mikołaj Kopernik wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię.

–    Młodzi widzowie wraz z żółwiem Tomkiem odbędą niesamowitą przygodę w trakcie jego podróży po Wiśle. Poznają zwierzęta żyjące pod wodą i ich znaczenie dla środowiska.

–    Uczniowie zagłębią wiedzę na temat krajobrazów w Polsce, przyswoją wiadomości na temat kierunków geograficznych i dowiedzą się jak należy odczytywać mapę.

–    Show zwraca uwagę, na to jak należy zachować się nad wodą i uwrażliwia na to, że nie należy śmiecić i zanieczyszczać środowiska.

–    Spotkanie z żółwiem Tomkiem posiada wiele elementów interakcji. Uczniowie będą aktywnie uczestniczyć w multimedialnym show i odpowiadać na zadawane pytania, utrwalać poznaną wiedzę dzięki licznym quizom i zagadkom.

–        Uczniowie będą mieli jedyną w swoim rodzaju okazję do tego, aby móc porozmawiać z wirtualnym aktorem

–    Program interaktywnego show z wirtualnym awatarem ma charakter interdyscyplinarny. Dzięki niemu, poprzez zabawę dzieci poznają szereg wiadomości.